Implanty Dentystyczne

Zapraszamy na konsultacje z doświadczonym implantologiem w Rzeszowie

Umów się na darmową konsultację tel: 720844744

Chcesz uzupełnić ubytek implantem?

Zapraszamy Cię na darmową konsultację,
po której poznasz plan leczenia, materiały
oraz ostateczny koszt Twojego Implantu zęba.

Implanty zębów to najlepszy sposób na uzupełnienie pojedynczego zęba jak również większej liczby ubytków zębowych. W przeciwieństwie do mostu protetycznego nie ma konieczności szlifowania koron sąsiednich zębów.

Dzięki implantacji możesz pozbyć się problemów występujących podczas noszenia ruchomej protezy. Ruchoma proteza jest szczególnie problematyczna w trakcie jedzenia twardych pokarmów, śmiania się, śpiewania itp. Dodatkowe niedogodności jakie występują podczas noszenia ruchomej protezy to dostawanie się resztek jedzenia pod protezę czy zanik kości.

Wsparcie protez na implantach lub przymocowanie protez na stałe do implantów daje Pacjentowi odczuwalny komfort niemożliwy do osiągnięcia przy ruchomych protezach.

Implanty Rzeszów

Gabinet dentystyczny StomEkspert oferuje zabiegi Implantacji Zębów w samym Centrum Rzeszowa (Dzielnica: Nowe Miasto). Zobacz tutaj gdzie jesteśmy.

Implant Zębowy Dentystyczny Cena

Oferujemy bardzo atrakcyjne ceny. Zapraszamy do zapoznania się z naszym cennikiem

Implant Zębowy Cała Szczęka

Jest to najlepsza alternatywa dla ruchomej protezy. Po tym zabiegu odzyskujesz zęby i komfort w każdej sytuacji.

 

Na czym polega zabieg implantacji zębów?

Implanty zębów stosuje się w celu odbudowania utraconego uzębienia Pacjenta. Implanty dentystyczne wykonane są z materiału obojętnego i biozgodnego dla organizmu człowieka. Poniżej przedstawiamy przykładowy schemat uzupełnienia uzębienia implantem. Najpierw wprowadzamy implant w miejsce ubytku. W kolejnych krokach do implantu przykręcamy łącznik wraz z koroną zęba. 

Najczęściej zadawane pytania dotyczące implantów

Jakie implanty zębów stosujemy?

Pracujemy z trzema sprawdzonymi systemami: DIO, DMI oraz OSSTEM.
W zależności od przypadku dobieramy system najbardziej odpowiedni dla Pacjenta.

Jakie implanty zębów stosujemy?

Pracujemy z trzema sprawdzonymi systemami: DIO, DMI oraz ASTRA.
W zależności od przypadku dobieramy system najbardziej odpowiedni dla Pacjenta.

Czy po kilku miesiącach / latach od usunięcia zęba mogę nadal mieć wszczepiony implant?

Tak, jednak po usunięciu zęba otaczająca go kość i dziąsło w ciągu kilku-kilkunastu miesięcy/lat zanikają ( stopień zaniku jest inny dla każdego przypadku).

Wszczepienie implantu w takie miejsce wymaga często dodatkowych zabiegów regeneracyjnych (uzupełnienia zarówno kości jak i dziąsła), które często wydłużają leczenie, zaś jego cena wzrasta.

Co w przypadku gdy implant się "nie przyjmie" ?

W tej rzadko spotykanej sytuacji odrzucony wszczep wyjmujemy  i (w zależności od sytuacji) od razu lub po kilku miesiącach wkręcamy kolejny (pacjent nie jest obciążony kosztami za następny implant).

Czy po zabiegu implantacji mogą wystąpić powikłania?

Tak, mimo bardzo wysokiego odsetka wgajania się implantów (w naszym gabinecie sięgający powyżej 90 %), mają miejsca również rzadkie sytuacje w których dochodzi do powikłań  (np. infekcja rany, uszkodzenia struktur sąsiadujących z zabiegiem). Dzięki tysiącom zabiegów chirurgicznych przeprowadzonych w naszym gabinecie umiemy również leczyć powikłania.

Jak długo posłużą mi implanty zębowe?

Implanty to zwykle najtrwalsza i najbardziej długoczasowa metoda uzupełniania braków zębowych (sam implant będzie taki sam zarówno za 10, jak i 100 lat). Niestety nie jesteśmy w stanie przewidzieć jak w ciągu wielu lat będzie wyglądać nasze zdrowie i jak bardzo będziemy dbać o higienę jamy ustnej. Te dwa czynniki w największym stopniu decydują o długości „życia” implantów.

Kiedy najlepiej zdecydować się na Implant? Czy mogę od razu po usunięciu zęba?

Uzupełnienie braku zębowego implantem  w chwili obecnej jest najlepszą metodą leczenia. Jeśli planujesz usunąć ząb, umów się na konsultację implantologiczną w trakcie której wspólnie ustalicie optymalny plan leczenia (wszczepienie implantu od razu po ekstrakcji lub implantacja odroczona w czasie).

Jak długo będzie trwał zabieg implantacji?

W zależności od konkretnego przypadku samo przygotowanie kości i wkręcenie jednego implantu (w prostych implantacjach) to czas rzędu 10- 15 minut, trudniejsze przypadki są bardziej czasochłonne.

Czy zabieg implantacji jest bolesny?

NIE. Sprawdzone techniki podawania znieczuleń w połączeniu z dobrymi środkami  znieczulającymi sprawiają, że bezbolesność zabiegu ( co stanowi rzadkość w chirurgii stomatologicznej) jest praktycznie gwarantowana.

Jak wygląda płatność za zabieg?

W zależności od możliwości i wygody pacjenta można rozłożyć płatności na etapy, które są  ustalane indywidualnie. W naszym gabinecie w najtańszej opcji (bez konieczności robienia dodatkowych zabiegów) cena implantu dentystycznego wraz z koroną to koszt około 4500 zł. Jest to najbardziej korzystna cenowo oferta. Przekonaj się i umów już teraz na bezpłatną wizytę.

Czy nie jestem już za stary/stara na zrobienie implantów?

Pacjenci w podeszłym wieku często mają wątpliwości, czy w ich wieku implanty mają jeszcze sens. Według nas komfort podczas  jedzenia, mówienia, śmiania się (lub poprostu komfort życia) oraz piękny uśmiech są tego warte.

Jesteś w dobrych rękach!

 

Sebastian de Sternberg Stojałowski

Implantolog, specjalista chirurgii stomatologicznej

Absolwent Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie. Studia medyczne ukończył w 2008r., natomiast  specjalizację z zakresu chirurgii stomatologicznej w 2013r.

Specjalizuje się w chirurgii stomatologicznej i implantologii. Nieustanie podwyższa swoje kompetencje uczestnicząc w licznych sympozjach, szkoleniach i kursach.

 

przeprowadzonych zabiegów chirurgicznych

lat doświadczenia

wszczepionych implantów

Zapraszamy na konsultacje

Zadzwoń do nas: 720 844 744


lub umów się Online: